هاشمی به مردم پیوست…

یادداشت/ دانیال یادگاری، سعید شعرباف تبریزی: در تاریخ همواره روحانیت نقش محوری در انقلاب‌های ارزشی و مردمی داشته و دارد و آنچه سبب شده است که بسیاری از این انقلاب‌ها دچار تضعیف شود انحراف انقلابیون در مسیر مردم و نخبگان جامعه بوده است.

شاید آن زمانی که به عمار گفته شد اگر امیرالمؤمنین به یک‌سو و دیگران به‌سوی دیگر رفتند تو به دنبال علی ابن ابی الطالب برو؛ چون تو را به گمراهی نمی‌برد… قدرت برای عمار ارزشی نداشت.

اما حال که عده‌ای انقلاب را با “سانتیمترها” اندازه می‌گرفتند و معتقد بودند هر چه نزدیک‌تر ولایت باشند. انقلابی‌تر هستند، انگار فراموش کردند انقلاب به دنبال “میلی‌مترها” در صحنه عمل به شعارها و اهداف انقلاب است.

و نمی‌توان مبانی و ماهیت انقلاب را در مسیری عاری از فریاد مردمی و تئوری‌های نظم عمومی دنبال کرد

اما باید توجه داشت:

یادمان نرود حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی، همان هاشمی است که در راه مبارزه، از اموال خود در قم و تهران می‌گذرد و صادقانه همه تهمت‌های مجاهدین و منافقین و ضدانقلاب‌ها را به جان می‌خرد، حتی در دوران ریاست جمهوری نیز بسیاری از حرکات بنیادی و زیرساختی را برای کمک به مردم این کشور پایه‌ریزی می‌کند.

حمایت و پایمردی‌اش در دفاع از رهبری، هنوز هم میان همه موافقان و دوستانش کم‌نظیر بود و هوشیاری و استعداد خارق‌العاده وی در عمل سیاسی… او از همان ابتدا نیز، نگاه متفاوت و متمایزی به انقلاب، جنگ، توسعه و… داشت و این نگاه التقاطی وی، زمینه انحرافی را ایجاد کرد که دوستان و کارگزارانش عاملان اجرایی شدن آن شدند. خداوند او را بیامرزد و با دوستان شهیدش محشور کند، حالا دیگر می‌توان گفت که هاشمی به مردم پیوسته است…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *