پیاده‌روی اعتراضی روحانیت لرستان برای مبارزه با فساد

تعدادی از طلاب انقلابی و عدالتخواه شهرستان بروجرد از روز پنج شنبه ۹۶/۰۱/۱۷ ، جهت مبارزه با فساد در شهرستان و استان خود، اقدام به پیاده روی اعتراضی از بروجرد به سمت تهران کرده اند.
این روحانیون گرامی، پس از پیگیری های مداوم چند ساله، و گاهاً با تحمل بازداشت ها و حبس ها و …، اکنون چاره ای جز پیاده روی به سمت تهران و اعلام اعتراضشان بدین شکل ندیده اند. آری، کارد فساد به استخوانشان رسیده است…. اما متاسفانه خبرگزاری ها و رسانه های بزرگ که اغلب سیاسی اند، این خبر مهم را کاملا بایکوت کرده اند.

بیانیه شماره یک
 روحانیت انقلابی بروجرد

امام خامنه ای:
مبارزه با فساد یک مبارزه جدی و واقعی است.

با کمال تأسف سالهاست شاهد فسادسازمان یافته زرسالاران منفعت طلب در خیانت به ارزشهای انقلاب و تضییع حقوق مردم مظلوم  لرستان هستیم.

وظیفه اصلی نهادها و دستگاه های ذی ربط و اغلب مسئولان استانی برخوردقاطع و عدم انفعال در برابر این اوضاع فاجعه بار می باشد که هیچ گاه اقدام مؤثری دراین رابطه صورت نگرفت و حتی در موارد متعددی سعی در سرکوب اقدامات انقلابی داشته و با برخوردهای مکرر قضایی باروحانیت متعهد موجب دلسردی عمومی شده اند.

انقلاب زدایی ازحوزه های علمیه استان و وضعیت اسف بار علمی مدارس علمیه، به تاراج رفتن بعضی کارخانجات و عدم پرداخت چندماهه حقوق کارگران ازجمله مواردناکارامدی مسئولان به شمار می آید.

علی رغم تلاشهای فراوان و طاقت فرسای دلسوزان برای اصلاح این روال، اما متأسفانه مسئولان عملا بر رویکرد غلط خود اصرارداشته اند.

روحانیت انقلابی بروجرددراعتراض به این وضعیت به شدت نابسامان باهدف رساندن پیام مظلومیت مردم شریف لرستان و مبارزه بافساد در حال پیاده روی به طرف تهران می باشند.

امید است نهادهایی که وظیفه ذاتی شان دفاع از ارزشهای انقلاب است و  مسئولان استان ازخواب غفلت بیدارشوند و با عمل به وظایف خود ،موجب تغییرات سازنده در جهت تحقق مطالبات ولایت گردند.

والسلام علی عباداللّه الصالحین
روحانیت انقلابی بروجرد

 

photo_2017-04-12_14-24-04

بیانیه شماره دو روحانیت انقلابی بروجرد

 

?بسم الله الرحمن الرحیم

امام خامنه ای(حفظه الله):روحانیت، عنصر اصلی در مبارزات پانزده‌ساله‌ی منتهی به پیروزی انقلاب و سپس در تشکیل نظام مقدس اسلامی و برافراشتن پرچم اسلام در جهان بوده است.

ازدیدگاه رهبر معظم انقلاب، ترویج ارزشهای اسلامی و دفاع بی قید وشرط ازانقلاب، وظیفه اصلی روحانیت است.

علیرغم انتظارات امام المسلمین, مدیریت حاکم بر استان لرستان مدتهاست که تلاش زیادی برای بی تفاوت نمودن روحانیت نسبت به تکالیف مهم خود و نیز سکولارکردن روحانیت داشته است. برخوردهای امنیتی و قضایی با روحانیت متعهد و تلاش برای ایجاد بی اعتمادی نسبت به عناصر حزب اللهی که سرمایه حقیقی نظام اسلامی هستند، و در مقابل، وارد کردن بعضی از عناصر ناسالم در حلقه های مدیریتی، خسارات زیادی را بر فرهنگ انقلاب در لرستان تحمیل کرده است؛ تاجایی که بعضی از جایگاهها در دستگاه های حکومتی به معممین فعال در فتنه۸۸سپرده شده است.
در این سالها به انحاء مختلف، فشار مستمری بر طلاب انقلابی حوزه علمیه وارد می شده و حتی برخی حوزه های علمیه استان از طلاب جوان تعهد کتبی گرفته اند که نباید در فعالیت های انقلابی شرکت نمایند. از جمله پیامدهای این روندخطرناک, فقر فرهنگی و اقتصادی,دلسردی عمومی و مفاسد عدیده ای است که گریبان استان را گرفته است.
مشارکت پنجاه درصدی مردم لرستان و مشارکت چهل وهشت درصدی دربروجرد درانتخابات قبل نشان از این دلسردی فراگیر است که علت آن ,ناکارامدی مسؤلان استانی درعمل به وظایفی مانند مبارزه با فساد وخدمت رسانی به مردم می باشد.
بإذن الله تعالی روحانیت انقلابی عزم قاطعانه دارد تا از هیچ تلاشی برای تحقق مطالبات ولی فقیه دریغ ننماید.
والسلام علی عبادالله الصالحین
روحانیت انقلابی بروجرد

photo_2017-04-12_14-28-04

بیانیه شماره سه روحانیت انقلابی بروجرد

 

امام خامنه ای:
مشروعیت من و شما وابسته به #مبارزه_با_فساد، تبعیض و نیز عدالت‌خواهی است. این، پایه مشروعیت ماست.
۱۳۸۲/۶/۵
????

روحانیت انقلابی و مبارز بروجرد در ادامه پیاده روی اعتراضی خود، با حضور در شهر مقدس قم ضمن تبیین چرایی و اهداف این حرکت مقدس، از محبت ها و
نصایح راهگشا و حمایت های فضلا، علما و بزرگان حوزه علمیه بهره مند شدند.

سربازان ولایت اعلام می دارند: ما شرمنده امام خامنه ای ومردم انقلابی هستیم که چرا نتوانسته ایم به وظیفه خود عمل کنیم و نیز از مردم استان مظلوم لرستان، طلب حلالیت داریم که چرا با وجود روحانیت، استان ما در شمار استان های پر جرم و محروم و از نظر بی کاری، اولین استان کشور است
و همچنین به مسؤولین استان اعلام می کنیم که باید جواب سستی ها، کم کاری ها، ترس ها، رودربایستی ها وهمراهی تان با قدرت طلبان و مفسدان را در این دنیا بدهید و این غیر از عقبی است که شما را در آنجا و در دادگاه عدل الهی به حساب وکتاب خواهند کشید.

ای غفلت زدگان، کاری کردید که جوانان حزب اللهی منزوی بشوند و افرادی پررو، پرتوقع،بی معنویت، عافیت طلب وغیر معتقد به انقلاب، بر این استان مظلوم مسلط شوند.

ای کاش به جای اینکه چند رسانه ورشکسته سیاسی غرب نشین و عده ای رقاص و مطرب و فراری، با مغزهای الکلی شان، خواب را از چشم شما بربایند؛ تذکرات و گلایه های مکرر حضرت آقا خواب را از چشم شما می ربود.

خطاب به مستضعفین که صاحبان واقعی این انقلاب هستند اعلام می کنیم، وضعیت استان لرستان از نظر فساد سازمان یافته، به اندازه ای وخیم است که می بایست برای اصلاح اساسیِ آن، کارهای بزرگ انجام شود و هزینه های زیادی پرداخت.
امید که به وسیله این دست حرکات، تغییرات اساسی در سطوح مدیریت استان لرستان و شهرستان بروجرد صورت گیرد و ان شاءالله فرزندان شما با قدم های استوار با توکل بر خداوند وبا قدرت این راه را ادامه خواهند داد.

و السلام علی عبادالله الصالحین
۲۲فروردین ۱۳۹۶
روحانیت انقلابی بروجرد

photo_2017-04-12_14-28-16

یک دیدگاه

  1. کمی آنطرف تر باید رفت و عمامه از سر بعضی ها برداشت.. ولی اینجا باید عمامه شان را بارها وبارها زیارت کرد

    یاعلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *