تریبون آزاد؛ انتخاب عقلانی یا احساسی؟! + حاشیه

✍️یادداشت؛ رعنا موی)

استند آپ شعاری!!

ظهر سه‌شنبه (۲۶ اردیبهشت)  “پرجمعیت‌ترین تریبون آزاد” دانشگاه حکیم در چند سال اخیر به همت انجمن اسلامی برگزار شد. در این برنامه دانشجویان در مورد موضوعات مختلف مانند عملکرد ضعیف دولت یازدهم، عدم توجه به مسکن مهر و طرح شکست‌خورده مسکن اجتماعیِ این دولت، تائید “مشروط” برجام توسط رهبری، نگاه عقلانی و منطقی به شعارهای کاندیدا در مورد دردهای واقعی مردم، صحبت شد.

حاشیه از آنجایی شروع شد که در اواخر برنامه، عده ای از «به اصطلاح» اصلاح طلبان، به سمت تریبون آزاد حرکت کرده، طبق عادت همیشه شان فضا را از حالت گفتمانی و منطقی، به هوچی گری و حاشا و هوار تبدیل کردند و با حمایت از سران فتنه، سعی در بلند کردن صدای خود داشتند!
این دسته از دانشجویان که نوارهای سبز و بنفش را به دستان خود بسته بودند، شعارهایی در حمایت از سران فتنه و رفع حصر (همان مواضع رئیس‌جمهور وقت را) سر می‌دادند و به‌اصطلاح سعی در جمع‌کردن رأی به نفع خودشان بودند!

جای سوال دارد که این کارهای تا این حد خنده دار، تا کی میخواهد بین این قشر ادامه پیدا کند؟ شعارها، همان شعارهای ضد نظام سال ۸۸ است… همان حرفهای بی پایه و دشمن شاد کن… و انگار میخواهند با رنگهای بنفش و سبز تجدید خاطره کنند! و این کارهای لوس را در هر انتخابات، یکی پس از دیگری دوباره به راه بیندازند.

هنوز با گذشت ۸ سال از فتنه ۸۸ متوجه نشده اید چیزی جز عروسک خیمه شب بازی با اجرای محمد خاتمی و میر حسین موسوی نیستید؟ از خود نپرسیدید دقیقاً این افراد به دنبال چه هدفی برای انتخابات جمهوری اسلامی هستند؟ سال ۹۲ طرفداران این قشر درخواستهایی داشتند و با حمایت سران فتنه رای دادند و بعد از گذشت ۴ سال دوباره همان ها را تکرار میکنند! مگر دولت، دولت شما نبود؟ پس حتی توقع شما را هم #محقق نکرده چه برسد به مردم دیگر؛ دوباره رای دهید!!

دولتی که هیچ چیز در کارنامه ندارد و “مجبور” است برای اثبات خود، از نفیِ دولت قبل استفاده کند. بی‌منطقی در این حد که یکی از همین دانشجویان، پشت تریبون قرار می‌گیرد و به خانمی که به دولت انتقاد داشت می‌گوید: «حواست باشه! تو که #حجاب نداری، طرفدار فلان کاندید نمیتونی بشی، چون همه طرفدارای اون چادری یان…!!»

صدای دشمن، با داد و هوار در زیر لوای رای به یک کاندید، بالا نمی‌رود… قرآن می‌فرمایند:« «وَ اعضُض مِن صَوتِک إنَّ اَنکَرَ الاَصوات لَصَوتِ الحَمیر (لقمان آیه ۱۹)
صدای خود را کوتاه کن به درستی که زشت‌ترین صداها صدای الاغ‌هاست»

به‌راستی‌که باید افسوس خورد… افسوسی تلخ از اینکه دانشجویان احساسی و به‌دوراز واقعیت‌های مردم و جامعه، دست به چنین اعمال قبیحی بزنند… باید دید ما واقعاً از انتخابات ۲۹ ام اردیبهشت چه می‌خواهیم؟ دیدن فضای واقعی و حل شدن آن و مطالبه از هر کاندیدی که با رأی مردم انتخاب شد؛ یا قرار گرفتن سیاست‌های دولت آینده در راستای اهداف دشمن و وابستگی هر چه بیشتر به او؟ باشد که همه در راستای استقلال و عزت کشور گام برداریم.

“مقصود دشمن چگونه حاصل می‌شود؟ مقصود دشمن با این حاصل می‌شود که انتخابات اولاً سرد برگزار شود؛ مردم بی‌رغبت باشند، عده‌ی کمى شرکت کنند… ثانیاً نتیجه‌ای که از صندوق‌ها بیرون می‌آید، نتیجه‌ای باشد که دولت را، به‌تبع دولت، ملت را به سمت وابستگى بیشتر، به سمت #تبعیت بیشتر، به سمت قرار گرفتن در سیاست‌های دشمنان قرار دهد؛ دشمن این را می‌خواهد.”

(رهبر معظم انقلاب ۹۲٫۲٫۲۵)

 

گزارش تصویری این تربون را در زیر مشاهده میکنید:

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *