اعتراض دانشجویان حکیم سبزواری به قانون سنوات + عکس و فیلم


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

تونل باد_حوزه دانشجویی) سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶، دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اعتراض به عدم رعایت بخشنامه های وزارت علوم در خصوص سنوات تحصیلی، دست به اعتراض و تجمع مقابل “سازمان مرکزی” این دانشگاه زدند.

پس از گذشت ساعتی، به پیشنهاد مسئولان دانشگاه جلسه ای با حضور معاونان و نمایندگان آموزشی، دانشجویی و دیگر مسئولان مرتبط برگزار گردید که دانشجویان بتوانند مطالباتشان را مطرح کنند.

در ادامه دانشجویان ضمن اشاره به اظهارات مجتبی شریعتی نیاسر (معاون آموزشی وزارت علوم) در مهر سال ۹۵، اقدام دانشگاه در جهت اخذ هزینه خارج از سنوات تحصیلی در ترم دهم را (برای ورودی های ۹۱ و ۹۲) خلاف قانون خوانده و خواستار رسیدگی آن توسط مسئولین شدند.

معاون و شورای آموزشی دانشگاه حکیم سبزواری در کمال تعجب! از عدم اطلاعشان در خصوص بخش نامه مذکور و اظهارات شریعتی نیاسر خبر دادند و از دانشجویان در خصوص این بی توجهی عذرخواهی کردند.

به عنوان نتیجه جلسه برای مسئله سنوات، معاون آموزشی دانشگاه، دکتر کروجی گفت: با توجه به فارغ التحصیل شدن تعداد زیادی از دانشجویان ورودی ۹۱ دانشگاه، ضمن پیگیری این بخش نامه و با توجه به شواهد، برای دانشجویان ورودی های ۹۱ و ۹۲ سنوات مجاز تحصیلی تا ترم دهم تمدید میگردد؛ به علاوه این دانشجویان از مزایای قوانین ابلاغی وزارت علوم در سال ۹۳، مبنی بر جایگزین شدن نمرات دروس گذرانده شده در معدل دانشجویان و عدم پرداخت هیچ گونه هزینه ای برای دروس افتاده نیز برخوردار هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *