بی‌قانونی پشت بی‌قانونی! + ابلاغیه


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

سه‌شنبه ۳۰ خرداد در دانشگاه حکیم سبزواری تجمع اعتراضی به قوانین هزینه تحصیل در خارج از سنوات مجاز، انجام گرفت؛ اما در همان حین، موضوع دیگری هم مطرح شد که باز مسئولین محترم، از وجود آن اظهار بی اطلاعی کردند!

ترم پیش اینطور بود که دانشجویان ترم ۹، هزینه اضافه ای بابت تحصیل در خارج از سنوات، نمیخوردند ولی گفته شد غذای آنها با افزایش قیمت همراه است. بدین ترتیب غذای ۷۰۰ و ۱۱۲۵ تومانی با افرایش قیمت چند برابری به ترتیب ۲۴۷۰ و ۲۸۰۰ تومان به دانشجویان ارائه میشد. این افزایش قیمت ۴ برابری غذا برای “هر وعده” موجب شد که برخی دانشجویان با مشکل روبرو شوند و نتوانند هزینه #گزاف آن را پرداخت کنند.

اما دیروز آشکار شد که در این مورد نیز معاونت دانشجویی دانشگاه کم کاری کرده و یک ابلاغیه یکهو از زیر دستشان دررفته و گم شده بود‼️ مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان در ۱۰ مهر ۱۳۹۵ طی ابلاغیه ای به دانشگاهها اعلام کرد: “… به استحضار می رساند ارائه خدمات تغذیه و خوابگاه به دانشجویان (باتوجه به ظرفیت خوابگاها) در نیمسال های تحصیلی ۵و ۹ مشابه سایر دانشجویان است.” و این بدان معنی است دانشجویان ترم ۹ نیز باید غذا را ۷۰۰ تومانی دریافت میکردند و نه ۲۴۷۰ تومان…‼️

اینجاست که باید پرسید: پاسخ این کم کاری و این ظلم به دانشجو را چه کسی میدهد؟
آیا این مورد صحه بر این نیست که میگویند: «کی از پول بدش میاد… حتی دانشگاه؟»
این کم کاری مسئول ذیربط، چه مجازات و تنبیهی را به همراه خواهد داشت؟ و آیا اصلا مسئولین به رویِ خود می آورند یا خیر؟!

اما این موضوع در جلسه دیروز مطرح شد که پاسخ جالبی هم داشت! در جلسه «خانم پورخاندانی» به نقل قول از معاون دانشجویی دانشگاه، «دکتر انتظاری» در پاسخ به این مطالبه گفتند: «حوزه معاونت دانشجویی هیچ گونه اطلاعاتی از وضعیت دانشجویان ندارد و “سامانه آموزشی دانشگاه” به حوزه تغذیه گزارش دهد که چه دانشجویی باید بابت سنوات، هزینه‌ شان ضریب بخورد» همچنین از این ابلاغیه اظهار بی‌اطلاعی کرده و شماره پیگیری آن را یادداشت کردند!

حال، دو سوال مطرح است: سامانه آموزش که برای ترم ۹ سنوات نزده بود، پس چگونه سامانه تغذیه برای او #سنوات زد و قیمت غذاها را ۴ برابر کرد؟
این روز ها که رییس محترم دانشگاه در مسافرت تشریف دارد‼️ شکایت از تخلفات غیر قانونی معاونت های مختلف دانشگاه حکیم سبزواری را به کجا بریم؟!
** در مورد مذکور منتظر پاسخ معاون دانشجویی دانشگاه هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *