جزئیات هزینه و وام اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

ثبت‌نام دانشگاهیان جهت اعزام به هفدهمین دوره عتبات عالیات(نجف، کربلا و کاظمین) از امروز ۱۰ تیرماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir آغاز شد و تا ۲۲ تیرماه ادامه خواهد یافت.

*چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کنند؟
ستاد عمره و عتبات، از تمام دانشگاهیان سراسر کشور برای حضور در هفدهمین دوره اعزام به عتبات عالیات دعوت به عمل آورده و مطابق اطلاعیه این ستاد افراد زیر می‌توانند جهت اعزام به عتبات ثبت‌نام کنند:

۱ -اساتید
۲- دانشجویان متاهل
۳- دانشجویان مجرد دختر
۴- دانشجویان مجرد پسر
۵- کارمندان

در جدول زیر جزئیات ثبت‌نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان آمده است:

* صفر تا صد اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات

مراحل مختلف اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در تصویر زیر آمده است:

* توضیح درباره هزینه احتمالی سفر به عتبات

هزینه اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات، بسته به دوری و نزدیکی به مرز، متفاوت است و میانگین قیمت به صورت زمینی از تهران حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و میانگین قیمت به صورت هوایی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

* وام سفر عتبات چقدر است؟

به دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات، تسهیلات قرض‌الحسنه یک و یک و نیم میلیون تومانی ارائه خواهد شد. مقدار این وام در سفرهای زمینی یک میلیون تومان و برای سفرهای هوایی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در سفرهای متاهلین به هر زوج به صورت جداگانه وام تعلق خواهد گرفت، حتی اگر یکی از زوجین، دانشجو هم نباشد می‌تواند از این وام استفاده کند. از آن جایی که این وام به منظور تسهیل در زیارت دانشگاهیان اختصاص داده شده، به صورت قرض‌الحسنه به زائرین اعطا می‌شود و هیچ سودی به آن تعلق نمی‌گیرد.

گفتنی است، این وام بعد از قرعه‌کشی و نهایی کردن ثبت‌نام به زائرین اهطا می‌شود.

* دانشجویان «مشمول» هم می‌توانند ثبت‌نام کنند؟

با توجه به اینکه تعداد زیادی از زائران دانشجو، خدمت مقدس سربازی را انجام نداده‌اند و هم‌اکنون از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، می‌بایست برای سفر به کشور عراق، مجوز خروج از کشور دریافت نمایند. بر اساس تفاهم نامه‌ای که میان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان نظام وظیفه ناجا منعقد شده است، دانشجویان مشمولی که از طریق این ستاد به عتبات عالیات اعزام شوند، با ضمانت ستاد و موافقت وظیفه عمومی مجوز صادر می‌شود و نیازی به ارائه وثیقه ۳ میلیونی برای خروج از کشور نخواهند بود. برای صدور این مجوز کافیست دانشجویان مشمول بعد از انتخاب در قرعه‌کشی، مدارک خواسته شده را آماده و تحویل دفاتر ستاد در استان‌های سراسر کشور دهند.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *