استعفای دست جمعی شورای کانون گردشگری دانشگاه + متن نامه


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

تونل باد| سرویس دانشگاه) روز چهارشنبه اعضای شورای مرکزی کانون گردشگری، طی نامه ای از این کانون استعفا دادند. متن نامه به شرح زیر است:

“بسمه تعالی”

احتراما به استحضار می رساند، ما اعضای شورای کانون گردشگری دانشگاه حکیم سبزواری به علت عدم همکاری معاونت فرهنگی و تضییع حقوق دانشجویان، همگی استعفای خود را اعلام میداریم.

پی نوشت: اگر بخواهد کرامت دانشجو زیر پا نهاده شود، عطای این “مسئولیت” را به لقایش میبخشیم.

سجاد فرهودفر/ زهرا شادی/ موید عاربی/ مریم سرابی/ رضا قاسمی

کانون گردشگری

مصاحبه موید عاربی، دبیر کانون گردشگری

پس از انتشار خبر استعفا، دبیر این کانون در مصاحبه با تونل باد عنوان کرد: معاونت فرهنگی حق استقلال فکری، عملی و اجرایی را برای اعضای کانون های زیر مجموعه ی خود، قائل نیست.

وی در ادامه افزود: در همین اردوی مشهد مقدس که آخر هفته برگزار میگردد، کلی ما را اذیت کردند؛ روز آخر یکی از دانشجویان برای ثبت نام اقدام کرد، اما با این که بیش از ۵ صندلی خالی در اتوبوس داشتیم، نتوانستیم ایشان را ثبت نام کنیم و ایشان با ناراحتی از دفتر خارج شدند! به دلیل آن که این صندلی های خالی “مخصوص اعضای معاونت فرهنگی” است…!

عاربی با اشاره به موضوع اردوهای مختلط دانشجویی عنوان کرد: امروز به ما میگویند که نماینده تان حق ندارد در اردو شرکت کند، در حالی که تمام کارهای اجرایی با ایشان است و حضور ایشان برای پیگیری مسائل اجرایی در حین اردو لازم است.

مؤید عاربی ادامه داد: وقتی دلیل مسئله را میپرسیم، میگویند چون اردو با حضور این “یک نفر” اردوی مختلط میشود!! سوال من این است، حضور چندین نفر دانشجوی آقا در اردوهای شورای صنفی و نهاد رهبری و بقیه مجموعه ها، به بهانه کادر اجرایی (که در خود شهرستان برگزار میشود) مشکل ندارد ولی حضور یک نفر نماینده کانون گردشگری برای این اردو (که خارج از شهر است و به فراخور آن درگیری اجرایی زیادتری دارد) مشکل دارد؟! حتی نماینده خانم کانون هم نمیتوانست حضور داشته باشد!

وی در انتها با اشاره به روند معاونت فرهنگی خاطر نشان کرد: متاسفانه این مسئله و بسیاری مسائل از این دست فقط مختص به کانون گردشگری نیست، شما می توانید این مسئله را از دیگر دبیران کانون ها جویا شوید که آیا در اجرای برنامه هایشان، خودشان بیشتر اختیار دارند یا معاونت فرهنگی!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *