حسن‌نیا: امروزه عده‌ای از خط فکری امام خمینی(ره) مبنی بر عدم سازش با ظالم دورشده‌اند!


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

پویان حسن نیا، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری در گفت و گو با خبرنگار سایت سپاه امام رضا (علیه السلام) اظهار کرد: همواره جریان دانشجویی انقلابی به عنوان پیرو خط فکری امام در طول تاریخ ایران اسلامی حرف های زیادی را برای گفتن داشته است و در مواقع حساس بسیار هوشمندانه تصمیم گرفته است؛ از جمله اقدامات جریان دانشجویی تسخیر لانه جاسوسی بوده، که نتیجه آن نشان داد که حرکت، حرکتی هوشمندانه بوده است.

وی با اشاره به لزوم پرداختن به مفهوم و ویژگی های مستکبر افزود: درواقع مستکبر به کسی می گویند که می خواهد به زور بگوید من بزرگ هستم میخواهد به زور بگوید من قدرتمند هستم که در واقع چنین نیست. بزرگ نیست، قدرتمند نیست. ولی میخواهد این را با قلدری اثبات کند. چنین فردی ویژگی هایی دارد و به گفته قرآن از مهمترین این ویژگی ها ظلم به مستضعفین است. ویژگی دیگری که قرآن برای استکبار نسبت می دهد، سازش ناپذیری استکبار است. فلذا ما تا آخر زمان باید با استکبار مبارزه کنیم و نه سازش و اگر چنین نکنیم، خلاف قرآن و سنت عمل کرده ایم و نشان می دهد ما تابع قرآن نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: در قرآن اولین مستکبر شیطان معرفی شده است و حال باید متوجه بشویم که چرا امام می گوید آمریکا شیطان بزرگ است و ما همانطور که تا آخر زمان باید با شیطان مبارزه کنیم، پس با آمریکای مستکبر نیز باید مبارزه کنیم و دست او را از بلاد اسلامی قطع کنیم و برای آزادی پابرهنگان و مستتضعفین بجنگیم.

حسن نیا با اشاره به این که امام خمینی(ره) در بخشی از وصیت نامه سیاسی-الهی خود می فرماید: «این انقلاب بزرگ، دست جهانخواران و ستمگران را از ایران بزرگ کوتاه کرد.» خاطرنشان کرد: پس اولین نکته ای که باید به ذهنمان برسد، این است که تا قبل از انقلاب جهانخواران در ایران در حال دست درازی و ستمگران در حال تجاوز و ستمگری بودند. امام جمله معروف دیگری هم دارد که می گوید: انقلاب ما علیه اسلام بود و این انقلاب نه برای کشور، نه برای ملت و نه برای حکومت، بلکه برای اسلام بود. جمله پربار و پر محتوایی است و باید روی آن دقیق شد. یعنی چه انقلاب ما علیه اسلام بود؟ باز من اولین نکته ای که برداشت می کنم و به مناسبت ایام استکبارستیزی که در واقع باید کل ایام خوی استکبارستیزی در ما وجود داشته باشد و حال در این ایام به عنوان نمادی مثلا پرچم آمریکا را آتش می زنیم و یا بخاطر جنایات و کشتار دانش آموزان شعار مرگ بر آمریکا داده و این جنایت گران و خیانت کاران را محکوم می کنیم. از جمله امام برداشت می شود که آمریکا با اسلام مشکلی ندارد البته کدام اسلام ؟! اسلامی که مانعی برای دست درازی و چپاول این جهان خواران نشود. اسلامی که آخوند آن فقط به مسجد برود و پای منبر بحث های اخلاق کند. اسلام اشرافیت و ظلم پذیر. اسلام متحجرین و سرمایه داری و در یک کلام اسلام آمریکایی که طبیعتا برای چپاول این جهان خواران هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و می گوید انقلاب برای اسلام بود. اسلامی که مانع می شود برای چپاول گری. اسلامی که دست ابرقدرت ها را قطع می کند.

وی افزود: همین شعار مرگ بر آمریکایی که برای یک عده جاهل مفهومش هنوز درک نشده است، خواب و خوراک را از این جنایت گران گرفته است و همین شعار پر مفهوم و استراتژیک بوده است که پایه مقاومت را شکل داده که ما تا کنون توانسته ایم زیر بمباران این همه بلا ها و تحریم ها همچنان قرص و محکم روی پای خودمان بایستیم که این ها همه با تاییدات غیبی – الهی و کمک های حضرت ولی عصر (عج) بوده است و همین است که انقلاب ما را از تمام انقلاب های بزرگ دیگر از فرانسه و شوروی تا چین و آمریکا جدا کرده است چرا که انقلاب آنها برای دنیا بود، برای مادیات و برای قبضه کردن قدرت. ولیکن انقلاب اسلامی برای خدا و الهی بود و دست پروردگار و امام زمان پشت سر آن بوده و هست و این انقلاب و حکومت اسلامی پدیده الهی است که با به سرانجام رسیدن آن سعادت ما را در دنیا و آخرت تامین می کند و این انقلاب آنقدر قدرت دارد که قلم سرخ بر ستمگری و چپاول گری ها و فساد ها و تجاوز ها بکشد.

وی با بیان اینکه امام کشور ایران را مظلوم می داند و تمام مردم بلاد اسلامی را مستضعفین می نامد و می گوید سازش با ظالم، ظلم بر مظلومین است و سازش با ابرقدرت ها ظلم بر بشر است خاطر نشان کرد: خط فکری امام خمینی (ره) در مواجهه با آمریکا مشخص است. آمریکا جهان خوار است. نظام سرمایه داری نظام استکبار جهانی است و حال می بینیم که متاسفانه عده ای از این خط فکری که فریاد می زند با نظام استکبار، با جهان خوار با  ظالم، سازش نکنید  تا همیشه دست آن ها را از منافع و منابع ملی قطع کنید، دور شده اند.

حسن نیا گفت: میانه رو ها و اعتدالیون که دیدگاه خود را نسبت به آمریکا دارند معتقدند که آمریکا قدرتمند است و با ما قهر کرده است و اگر به  میز مذاکره برویم و حرمتش را حفظ کنیم و احترامش را نگه داریم، آنگاه تمامی مشکلات حل می شود.

وی همچنین در پایان با جمله ای از امام(ره) که می فرماید:«هر سازش کار یا جاهل است و یا مزدور» کلام خود را به پایان رسانید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا (ع)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *