حسین شهبازی پیرامون دادگاه عدالتخواهان شیراز: سقف مطالبه ما ابداً تبرئه نیست!


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

یادداشت_حسین شهبازی زاده) در طول ماه های گذشته آنچنان که میدانید بابت شکایت امام جمعه شیراز، به همراه سه نفر دیگر از رفقا درگیر پرونده قضائی بوده ام. اکنون که به زمان صدور حکم نزدیک میشویم لازم است به نکته ای اشاره کنم.

در طول تمام این ماه ها که شرحش مجال دیگری میطلبد، هیچ کدام از رسانه های رسمی و خبرگزاری های بزرگ (حتی خبرگزاری های تخصصی حوزه ی دانشگاه) با یک لشکر خبرنگار و کارمند و میلیاردها بودجه و امکانات، حاضر نشدند در میان انبوه مطالبشان که کسر معتنابهی از آن ها زرد و پوچ و بی ارزش است،_عموما حتی اصل خبر_ دادگاه ما را مورد توجه قرار بدهند. حقیر نیز با این وجود که با بسیاری از فعالان اصلی رسانه ای ارتباط دارم، در این خصوص با نزدیک ترین دوستان نیز کوچک ترین تماسی نگرفتم تا ذره ای به این تصور دامن نزنم که غرض اصلی ما دفاع از خودمان است.

در این میان بارها واسطه هایی آمدند و از ما خواستند برای حل موضوع عذرخواهی کنیم و یک بار که دوست دلسوزی گفت: آقا بیا یه خط عذرخواهی بنویس قضیه تمام بشه بره پی کارش! پاسخ دادم: عذرخواهی میکنم! اما نه از تو. بلکه از وجدان خودم.که کجا و کدام اشتباه از من سر زده و تو را دوچار این سوءتفاهم کرده که درصدی امکان دارد صرفا برای رهایی خودم توبه نامه بنویسم!

اکنون و در آستانه صدور حکم نیز باید تاکید کنم سقف و اصل مطالبه و مساله، ابدا تبرئه ی ما نیست. بلکه اتفاقا مشکل اصلی آن فرآیندی است که تبرئه را به مطالبه اصلی تبدیل میکند!! آقای سلطانی در خصوص خاصه بخشی در شهرداری تهران اسنادی منتشر میکند، به سرعت بازداشت میشود، تحت فشار قرار میگیرد، مطالبات روی آزادی ایشان متمرکز میشود، و بی آنکه بالاخره معلوم بشود سرنوشت پرونده ی ویژه خواری ها چه شد(؟)، شهردار وقت تهران، بی گزند و آسوده وارد رقابت انتخاباتی میشود برای کسب جایگاه مدیریتی رفیع تر! در ماجرای منصور نظری و میثم صفائیان و جاهای دیگر نیز کمابیش همینطور است. بنابراین سقف مطالبه به هیچ وجه و عنوان تبرئه هیچ عدالت طلب و منتقدی نیست، بلکه درخواست اصلی آنست که این فرآیند دقیقا به عکس خود تبدیل بشود!

یعنی از این به بعد به جای منتقد و آرمانخواه، مدیر و مسئول و حاکم، برود دادگاه و مثلا قاضی بر او سخت بگیرد و محاکمه اش کند که: این که آقازاده ی بی ذوق و هنر و رانتخوارت و نفتخوارت نوزده شغل دارد موجب تشویش اذهان عمومی شده! عملکرد جنابعالی_ و نه افشاء کننده و منتقد عملکرد تو_ به حیثیت مملکت لطمه زده…اگر روی دفاع کردن داری، بسم الله!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *