دبیر انجمن اسلامی دانشگاه: نتیجه‌ی وابستگی به استکبار، مطمئناً استضعاف داخلی را در پی خواهد داشت/ کسانی که سعی در بایکوت حرف دانشجو دارند باید این فکر غلط را از ذهن خود بیرون کنند


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

«مجید مرادقلی» دبیر انجمن اسلامی دانشجویان عدالت‌خواه در گفتگو با خبرنگار تونل باد با اشاره به دیدار اخیر رهبری با دانش آموزان به مناسبت روز استکبارستیزی گفت: در این دیدار رهبر انقلاب آب پاکی را بر روی صورت کسانی که خواب آمریکا را می‌دیدند ریختند و فرمودند که فکر خطایی ست که اگر با آمریکا سازش کنیم مشکلاتمان حل می‌شود.

 

?ایشان افزود: طبق گفته رهبر انقلاب کسانی «وابسته» یا «از نفس افتاده» در کشور هستند که تفکر استکبار و زیر بار سلطه رفتن را ترویج می‌دهند.

برخی با امضای برجام سوت و کف زدند، جشن برگزار کردند و خوشحال بودند که مشکلاتمان حل می‌شود و می‌توان به آمریکا (بخوانید شیطان بزرگ!) لبخند زد و مهربان بود! اما دیده شد که بعد از گذشت چند ماه نه‌تنها چرخ زندگی مردم نچرخید، بلکه بیشتر چوب لای چرخ کردند و طرف مقابل با اعمال تحریم‌های بیشتر، هرروز بدعهدی و کینه‌توزی و دشمنی خود را با نظام جمهوری اسلامی علنی‌تر کرد، و اما نتیجه‌ی وابستگی به استکبار، خصوصاً استکبار خارجی، مطمئناً استضعاف داخلی را در پی خواهد داشت.

بنابراین حضرت ایت الله خامنه‌ای با هوشمندی بسیار این نیرنگ دشمنان را به خودشان بازگرداندند و فرمودند که برجام فریبی بیش نبوده است. کما اینکه خودِ تیم مذاکره‌کننده هم گفتند آمریکا دروغ‌گو است.

 

?مجید مرادقلی عنوان کرد: در این دوران حساس کشور و مبارزه‌ی با دشمن، بر تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان انقلابی ست در جهت عمل به آرمان‌های امام در بحث دشمن و استکبار گام بردارند و برای بصیرت زایی هرچه بیشتر تلاش کنند.

 

? ایشان با اشاره به برخی اقدامات مسئولین دانشگاه خلاف این هدف گفت: انگار برخی به‌صورت عمد و غیر عمد سعی در بایکوت کردن حرف دانشجو داشته و تحمل شنیدن صدای حق را ندارد؛ از عدم اجازه دانشگاه به تشکل‌ها برای شرکت در برنامه جشن ورودی‌ها گرفته تا لغو برنامه‌ها؛ اما باید بگوییم که در هیچ مسئله‌ای کوتاه نمی‌آییم و کسانی که فکر می‌کنند دانشجوی انقلابی تحت‌فشارها، پاس‌کاری‌های اداری،لغو برنامه‌ها و یا محدویت برای آنها به طرق مختلف، سکوت کرده و فرومی‌نشیند، باید گفت که این فکر غلط، مسموم و محال را از ذهن خود خارج کنند.

 

? دبیر انجمن اسلامی تصریح کرد: در دیدار با اساتید امسال، رهبری فرمودند که “خدا لعنت کند کسانی را که بساط سیاسی و کار سیاسی و تلاش سیاسی را از دانشگاه جمع کنند”. البته در دانشگاه‌های کشور برخی افراد با گرایشی وجود دارند که تفکر آن‌ها کشور را به وابستگی سوق می‌دهد. فضای باز و شورونشاط سیاسی در دانشگاه هیچ‌وقت در یک تفکر وابسته به غرب، وابسته به استکبار و یا وابسته به جناح‌ها نباید قرار گیرد؛ زیرا که معتقدیم دانشجو پیاده‌نظام احزاب نیست.

یک دیدگاه

  1. ارزوی موفقیت برای عدالتخواها و علی الخصوص دبیرررر
    دمتون گرم ، از ایم حرکتای مصاحبه ای جدیده بازم برین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *