هیچ‌گونه توجیهی برای کم‌کاری و سهل انگاری قوه قضائیه قابل قبول نیست‌

به گزارش عدالت‌خواهی تشکل‌های دانشجویی در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله  املی لاریجانی خواهان برخورد جدی با مفسدان اقتصادی و شفاف‌سازی در خصوص بعضی پرونده‌های قضایی شدند.

متن:

بسم الله الرحمن الرحیم

قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَهٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا مَا بِصَاحِبِکُمْ مِنْ جِنَّهٍ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِیرٌ لَکُمْ بَیْنَ یَدَیْ عَذَابٍ شَدِیدٍ
ریاست محترم قوه قضائیه
جناب آقای آملی لاریجانی
سلام علیکم

مشروعیت تمامی مسئولین نظام به مبارزه جدی و قاطع با فساد و تلاش در جهت تحقق عدالت است.اگر سیاست‌گذاری‌ها و عملکرد حضرت‌عالی و مجموعه‌ی قوه قضائیه در پیاده‌سازی عدالت، به‌عنوان مطالبه‌ی اصلی رهبر فرزانه انقلاب در دو دهه اخیر، با مسامحه و فشار، با مانع جدی مواجه شود، هولناک‌ترین ضربه به اعتماد عمومی وارد خواهد شد.‌.
حال که رهبر انقلاب با تمام ظرفیت، پشتوانه‌ی برخورد جدی و قاطع با مفسدان هستند و مردم نیز همین مطالبه را از دستگاه قضا دارند،هیچ‌گونه توجیه و ادله‌ای برای کم‌کاری و سهل‌انگاری قوه قضائیه قابل‌قبول نیست‌.
در چنین شرایطی که افکار عمومی مطالبه جدی برخورد با مفسدان را از قوه قضائیه و شخص حضرت‌عالی دارد، در فضای عمومی کشور، شبهاتی راجع به عملکرد دستگاه قضا مطرح است که عدم پاسخگویی مناسب به آن‌ها، ضربات جبران‌ناپذیری را بر اعتماد افکار عمومی به‌نظام اسلامی وارد می‌آورد.
برخوردهای امنیتی با برخی اعتراضات صنفی و دانشجویی، برخورد دوگانه دستگاه قضا با فساد در مجموعه‌های اداری و جناح‌های سیاسی ، رسیدگی مطول با پرونده‌هایی که دارای پشتوانه سیاسی و قدرت چانه‌زنی هستند، برخورد با افرادی که نسبت به عملکرد برخی بستگان حضرت‌عالی انتقاد دارند و … ازجمله مواردی هستند که افکار عمومی انتظار پاسخگویی شفاف و دقیقی دراین‌باره از قوه قضائیه دارند.

 

دراین‌باره مردم می‌پرسند:

 

۱-چرا باید با لیدر رانندگان معترض به فساد در شبکه حمل‌ونقل کشور در کوتاه‌ترین زمان برخورد شود، ولی پرونده‌های بسیار دیگری در قوه قضائیه با کندی پیش رود؟

 

۲-چرا شاعر انقلابی و ضد فسادی که در جهت تسهیل شناخت و برخورد دستگاه قضا با قضات مفسد، تحقیقات و تحرکات جهادی داشته است،امروز در حبس باشد و ابر مفسدین اقتصادی آزاد و رها در حال بازتولید لایه‌های جدید فساد باشند؟!!۳

 

۳-چرا مدیرمسئول رسانه‌ای که افشا کننده‌ی واگذاری ناعادلانه املاک شهرداری تهران بوده به‌سرعت برخورد می‌شود، اما باکسانی که به‌ناحق، چنین املاکی را دریافت کرده‌اند برخوردی صورت نمی‌گیرد؟

 

۴-چرا با طولانی شدن روند رسیدگی به شکایت شاکیان از یکی از فعالان حوزه قرآنی، از سال ۹۰تاکنون، موجبات هتک حیثیت نظام اسلامی، و موج‌سواری ضدانقلاب خارج نشین فراهم گردیده است؟

 

ادامه‌ی روند کنونی، و عدم پاسخگویی مناسب دستگاه قضایی، اعتماد ملت به قوه قضائیه را از بین خواهد برد و خطری جدی را متوجه آینده انقلاب اسلامی خواهد کرد..

 

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه (آرمان) دانشگاه تهران

انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه امیرکبیر 

مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه (آرمان) دانشگاه شیراز

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه آزاد شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه حکیم سبزواری

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه یاسوج

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه ولی‌عصر ( عج) رفسنجان

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه شهید باهنر کرمان

جنبش عدالت‌خواه دانشجویی دانشگاه زابل

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه قوچان

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه فرهنگیان یزد

 

یک دیدگاه

  1. انگار ن انگار
    اب از اب تکون نمیخوره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *