دانشجو به دنبال آینده…


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

یادداشت/ دانیال یادگاری: هرساله به تعداد ورودی دانشگاه‌ها اضافه می‌شود و شلوغی دانشگاه‌ها و #عدم_برنامه لازم برای عملکرد آینده این جوانان سبب مشکلات در خدمات‌رسانی و آموزش و … هزاران ضرر دیگر به این قشر از جمعیت جامعه می‌شود.

به‌راستی جواب‌گو این‌همه وعده به دانشجو را چه کسی می‌دهد؟

اگر قرار است بر اساس مصوبه برنامه ششم توسعه هرساله ۲۰ درصد خدمات رفاهی دانشجویی به بخش خصوصی واگذار شود پس بهتر است دانشجو و خانواده محترمش در همان ابتدا بداند که نیازمند یک کیف پرپول هستند.

آیا امروزه نگاه حاکم بر دانشجو یک نگاه سودده در آینده است یا ضرر ده در حال؟
آیا در سیستم آموزشی کشور به این ادعا که دانشجو سرمایه آینده است در عمل فعالیتی روی‌داده است؟

راهبرد کلان خصوصی‌سازی آموزش چه نفعی برای دولت و دانشجو دارد؟

و شاید بهتر می‌توان گفت: آقا و خانمی که بعد سال‌ها درس در مدارس مختلف و  کمبود های فراوان، همین‌که می‌تواند در یک دانشگاه با حداقل امکانات درس بخواند غنیمت است، ولی امروزه بسیاری از افراد و مدعیان انقلابی به دنبال گرفتن همین امکانات حداقل از دانشجویان و خانواده‌هایشان هستند.

به‌راستی آیا مسئولی که خود به دنبال خصوصی‌سازی آموزش و پرورش کشور است، نمی‌داند که این قانون سبب طبقه‌بندی کردن و تبعیض بین دانشجویان و خانواده‌های پردرآمد (( ذخایر نظام شما بخوانید)) و فقیران و دلسوزان انقلاب می‌شود.
مطمئناً این‌گونه نیست و مسئول جامعه بهتر از ما و شما می‌داند ولی چرا این دغدغه را ندارد.

مطمئناً زمانی که مسئول خود در بهترین امکانات و #بالاترین_درآمد حضورداشته باشد و آقازاده او را خطری تهدید نکند، به‌هیچ‌عنوان به دنبال درد و مشکل مردم نخواهد رفت و دغدغه مردم را نخواهد داشت.

آیا روسای دانشگاه که مدام صحبت از پیشرفت در عدالت و یکپارچگی در سیستم آموزش می‌کنند و دانشجو را برای کف زدن سخنان خود می‌خواهد، این قانون را برخلاف پیشرفت و عدالت نمی‌دانند.

و شاید باید گفت انقلاب به خود نمی‌دید روزی افرادی پرمدعا در چارچوب اسلام خود فهمیده به دنبال مسائلی باشند که خود نیازمند بزرگ‌ترین انقلاب است.

یک دیدگاه

  1. فقر فساد تبعیض
    کو گوش شنوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *