یلدای قرن ۲۱


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/nrptun68/domains/tunelbad.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/framework/parts/meta-post.php on line 3

طنز/ نعمت روحانی مقدم: هندوانه را به چشم خریدار می‌بینم چقدر تپل است ناقلا!

اصولاً هیچ شناختی از هندوانه و رسیده و نرسیده‌اش ندارم، ولی به رسم ادب دو تا ضربه به سرش می‌زنم و از صدای تُپ تُپ آن نتیجه می‌گیرم که احتمالاً رسیده است!

به‌زحمت برمی‌دارمش… خدایی دمش گرم هندوانه‌ی خانواده داری‌ست. فروشنده به روی ترازو می‌گذارد و ترازو عدد ۱۳ را نشان می‌دهد…

مثل همیشه می‌گوید: «آقا قابلی نداره»

و من مثل همیشه میگویم: «خواهش میکنم آقا»

و او مثل همیشه نمی‌گوید ۶/۵۰۰

۲۶ هزار تومان می‌شود!… یلداست دیگر… بگذار تو حال خودش باشد یک شب که هزار شب نمی‌شود. خدا رحمممممت کند پدر و مادر تعیین‌کننده‌ی قیمتش را!

 

هندوانه را برمی‌دارم و یک سری به قنادی و آجیل‌فروشی و لبوفروش و باقالی فروش و ماهی‌فروش و کلا تمامی بازارهای خوراک فروشی می‌زنم… زیر لب میخوانم: “این شبی که میگن شب نیست/ امشب مثل هر شب نیست!”

یک مقدار صغری کبری که بچینی، میگی باز خدا رحمت کند پدر او را که یلدا را گذاشت سر ماه که حقوق ما را تازه ریختند! مثلاً اگر دوروبر ۲۲ و ۲۳ برج بود که باید بیچاره می‌شدیم!!

همه‌ی بازار را توی مشما می‌کنم…

 

میگم چه دلی از عزا دربیاورم امشب! اینش هیچ، ببین امشب چشم حسودا کور میشه از سفره ی ما! از آبجی اینا گرفته تا باجناقام!!

می‌روم خانه و همه‌چیز را آماده یلدا می‌کنم. تلویزیون هم که طبق معمول بر سنتِ نیم‌قرنی خود پابرجاست و فیلم «هندوانه‌ی شب یلدا» را گذاشته!!! منم که ماشاءالله کم نمی‌آورم و نشان می‌دهم آدم پابرجایی‌ام و فیلم را تا تهش می‌بینم.

خدایش فیلم را کلاً برای همین امشب نوشتنا! تمام که می‌شود سفره‌ی یلدا پهن می‌شود… سفره‌ی یلدا هم واقعاً سفره است هاااا از ماهی پلو تا باقلوا دارد.

شیکمم که شیکم نیست، به قول عمه جااااانم خدابیامرز خندق بلاست.

هیچی دیگر! الهی که چشم‌هایتان روز خوش ببیند، آن‌قدر می‌خورم که بنده خدا شکمم (علیه رحمت) مثل بادکنک بااد می‌خورد.

این عکس سلفی‌ها که با سفره‌ی یلدا گرفتم هم خدای عکس‌اند! می‌گذارم اینستاگرام و تا دلتان بخواهد با تک‌تک لایک‌های پایشان کیف می‌کنم.

دوستم زیر عکس کامنت گذاشته است: «بپا نتررررکی پسررر.»

و من در جوابش نوشتم: «اهووووووی بترکه چشم حسوداش :-)  »

 

صله‌ی رحم یلدا که می‌گویند همین است. دیگر خب خدا را شکر که این واجب را هم که به نحو اکمل و احسن انجام دادیم؛ خدا پدر این سازنده‌ی اینستاگرام را رحمت کند؛ تا قبل از این برای موضوع ساده‌ای مثل صله‌ی رحم، مینداختیم می‌رفتیم خانه‌ی فامیل و یلدا را پیش هم می‌گذراندیم… آخر یکی نبود به این بنده خداها بگوید: «این کارا واسه چیه آخه؟ وقتی میشه با یه عکس از سفره پز بدیم چرا این همه خرج؟؟؟؟؟ »

خلاصه یلدا یک شب خاص است که هیچ شبی مثل امشب نیست و باید تو حال خوش باشد… از بازار میوه و تره بارش گرفته تا این فامیلها و صله‌ی رحم جدیدش!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *